Εκδηλώσεις Συλλόγου για το Μήνα Φεβρουάριο 2018

1. ΧΟΡΟΕΣΠΕΡΙΔΑ

Ξεκινάμε την νέα χρονιά έχοντας σαν πρώτη εκδήλωση την καθιερωμένη συνεστίαση.

Η συνεστίαση θα γίνει Σάββατο 03-02-2018 το βράδυ, στη Μουσική Ταβέρνα “Μαγγίνα” στη περιοχή “Ταμπούρια” στον Πειραιά.

Το μενού περιλαμβάνει:

Ορεκτικά: Σαλάτα, πατάτες, φέτα, τζατζίκι, τυροπιτάκι, λουκάνικο ανά τέσσερα (4) άτομα

Κυρίως πιάτο (Μερίδα): Χοιρινή μπριζόλα, ή μπιφτέκι, ή κοτόπουλο σχάρας.

Κρασί, αναψυκτικά: Απεριόριστα

Ζωντανή μουσική

Τιμή ανά άτομο 20 Ευρώ

2.  ΑΡΤΟΚΛΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

Η καθιερωμένη αρτοκλασία για την εορτή του Αγίου Χαραλάμπους, θα γίνει την Κυριακή 11-02-2018 (ώρα 09:30) στον Ιερό Ναό Αγίου Χαραλάμπου Καστέλας. Μετά τη Λήξη της Θείας Λειτουργίας Θα προσφερθεί καφές και αναψυκτικά στήν Αίθουσα του Συλλόγου, Πραξιτέλους 87 στον Πειραιά, όπου θα γίνει και η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας 2018 αλλά και η βράβευση των επιτυχόντων Λαχιωτών στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της Χώρας.

3.  ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ – ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ ΛΑΧΙΩΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΙ

Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας για το έτος 2018, καθώς και η βράβευση των παιδιών, θα γίνει την Κυριακή 11-02-2018 και ώρα 12:00 στην Αίθουσα του Συλλόγου Πραξιτέλους 87 στον Πειραιά.

Το πρόγραμμα θα έχει ως κάτωθι:

11:00 – 12:00: (Αμέσως μετά την αρτοκλασία) Προσέλευση στην αίθουσα, Συνδρομές μελών, προσφορά καφέ, χυμών.

12:00:  Χαιρετισμός από τόν Πρόεδρο και τα Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου. Στη συνέχεια ευλογία της Πίτας απο τον Πατέρα Αντώνυο Καραστατήρα και κοπή της πίτας.

12:20: Τελετή βράβευσης των επιτυχόντων Λαχιωτών μαθητών στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της Χώρας

Οι επιτυχόντες μαθητές, με αλφαβητική σειρά, είναι οι κάτωθι (Παρακαλούμε ενημερώστε μας για οποιαδήποτε παράλληψη):

1.  Βατίστας Αλέξανδρος του Νικολάου: Τμήμα Διαχείρησης Αθλητισμού Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, Σπάρτη.

2.  Βατίστα Ελένη του Νικολάου: Τμήμα Φυσικοθεραπείας ΑΤΕΙ Πάτρας.

3.  Βατίστας Δημοσθένης του Εμμανουήλ: Τμήμα εκπαιδευτικών μηχανολόγων μηχανικών, Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης.

4.  Γκιτάκος Πέτρος του Νεκταρίου: Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών, ΤΕΙ Χαλκίδας.

5.  Κοντραφούρη Ελένη του Παναγιώτη: Τμήμα Αγγλικής φιλολογίας Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών

6.  Κοντραφούρη Σταυρίνα του Ευαγγέλου: Τμήμα Επιστήμης Φυσικής  Αγωγής και Αθλητισμού (ΤΕΦΑΑ) Θεσσαλονίκης.

7.  Μηνόγιαννης Παναγιώτης  του Χαραλάμπους: Τμήμα Μηχανικών Τεχνολογίας Πετρελαίου και φυσικού αερίου ΤΕΙ Καβάλας.

8.  Οικονόμου Ελένη του Κωνσταντίνου: Οδοντιατρική Σχολή Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

9.  Οικονόμου Ζαχαρίας του Τζανέτου: Σχολή Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών Ε.Μ.Π.

10.  Ρουσοπούλου Αλεξάνδρα του Νικολάου: Τμήμα Φιλολογίας, Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

11.  Σταθάκη Αγγελική του Ιωάννη: Τμήμα Γαλλικής Φιλολογίας Εθνικό Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών.

12.  Τσολακίδη Ευαγγελία του Όμηρου: Τμήμα Νηπιαγωγών, Παιδαγωγικό Πανεπιστήμιο Ρόδου.

13.  Τσουκαλά Βενεδίκτη – Κωνσταντίνα του Στυλιανού: Τμήμα Αρχιτεκτόνων -Μηχανικών Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης.

 

12.40:  Παράθεση μικρού μπουφέ

Το ΔΣ του Συλλόγου

 

 

 

 

 

 

Both comments and pings are currently closed.